Zapraszamy serdecznie na szkolenie poświęcone kompleksowemu leczeniu urazów stawu skokowego, stopy i ścięgna Achillesa. Urazy stawu skokowego należą do najczęstszych urazów kończyny dolnej. Pełne wyleczenie oraz odzyskanie sprawności przez pacjenta, wymaga harmonijnej współpracy pomiędzy ortopedą a fizjoterapeutą.
Lekarze będą mieli okazję zapoznać się z technikami usprawniania pacjentów po urazach oraz operacjach w obrębie stawu skokowego, podczas gdy fizjoterapeuci zdobędą wgląd w proces leczenia ortopedycznego – zachowawczego oraz operacyjnego.
Podczas szkolenia omówione zostaną metody leczenia operacyjnego oraz kluczowe aspekty procesu fizjoterapii – od etapu po zabiegu operacyjnym aż po powrót pacjenta do pełnej aktywności.
Z tego wyjątkowego szkolenia uczestnicy dowiedzą się m.in.:
Sposobów zaopatrzenia urazów skrętnych stawu skokowego,
Metod planowania i monitorowania procesu fizjoterapii,
Skutecznej komunikacji między lekarzem a fizjoterapeutą,
Potencjalnych powikłań oraz wskazań do ponownej konsultacji lekarskiej,
Czasu potrzebnego na odzyskanie pełnego zakresu ruchu w stawie skokowym i możliwości jego kompletnego przywrócenia,
Ćwiczeń rekomendowanych dla pacjenta na każdym etapie terapii.

Szkolenie będzie połączeniem teorii z praktyką. Oprócz wykładów, uczestnicy będą mieli okazję aktywnie uczestniczyć w analizie badań obrazowych oraz dyskusji nad przypadkami pacjentów. W części praktycznej, każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie wykonać ćwiczenia, które później będą stosowane w praktyce fizjoterapeutycznej.
Po ukończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie posiadać najbardziej aktualną wiedzę dotyczącą leczenia i fizjoterapii urazów stawu skokowego, stopy oraz ścięgna Achillesa, a także umiejętność zaplanowania procesu fizjoterapii oraz monitorowania postępów pacjenta. Dodatkowo, spotkanie stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz prowadzenia dyskusji wśród specjalistów z branży. 

Dołącz do nas, aby poszerzyć swoje kompetencje oraz wspólnie pracować nad doskonaleniem opieki nad pacjentami. ilość miejsc ograniczona, zapraszamy do zapisów!
 
Prowadzący:
dr hab. n. med. Andrzej Boszczyk
specjalista ortopedii i traumatologii, jeden z nielicznych w Polsce ortopedów specjalizujący się ściśle w leczeniu patologii stopy i stawu skokowego, wiceprzewodniczący Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego, członek Trauma Speciality Forum Europejskiego Towarzystwa Stopy Stawu Skokowo-Goleniowego (EFAS)
 
mgr Anna Rozmus
Fizjoterapeutka i Trenerka Przygotowania Motorycznego, specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej, duża część jej pacjentów to osoby po urazach stawu skokowego i stopy, którym pomaga w powrocie do sprawności po kontuzji. Od wielu lat współpracuje z zawodnikami młodzieżowych kadr polski: wspinaczki sportowej oraz kolarstwa górskiego.